5 вер | 2017
"Інноваційний пікнік-2017" - інновації для суспільства та бізнесу

Вперше в Україні 24 серпня 2017 року з нагоди святкування Дня Незалежності алея перед центральним корпусом Чернівецького Національного університету ім. Юрія Федьковича прийняла учасників масштабного науково-соціального Форум "Інноваційний пікнік-2017". Захід входив в перелік офіційних заходів з нагоди відзначення дня Незалежності України у 2017 році. Символом "Інноваційного пікніку", став запуск дрона як символа інновацій. Ініціатива проведення Форуму походить від необхідності наукових організацій збільшувати контакти з бізнесом, і вона спрямована на створення єдиної площадки на якій представники малого та середнього бізнесу можуть можуть зустрічати з представниками наукових організації та обговорити можливості для співпраці та попит на ринку на ті чи інші технології.

Економні та мініатюрні джерела живлення презентували представники Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро)
Економні та мініатюрні джерела живлення презентували представники Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро)

Відділ міжнародної наукової та інноваціної діяльності, трансферу технологій Інститут фізики НАН України як Координатор "EEN-Ukraine" консорціуму виступив головним організатором Форуму "Інноваційний пікнік-2017" у співпраці з Чернівецьким Національним Університетом ім. Юрія Федьковича. Консорціум EEN-Ukraine створений в рамках програми Competiveness of Small and Medium Enterprises (COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу на шляху міжнародної співпраці та створення інновацій. На противагу європейській програмі HORIZON2020 програма COSME не підтримує фундаментальні дослідження, але є націлена на зближення бізнесу та науки, розбудову інноваційної інфраструктури, навчання створення стартапів та започаткування бізнесу, виходу на міжнародні ринки, поглиблення міжнародної співпраці та стимулювання представників середнього та малого бізнесу обирати саме інноваційний шлях розвитку. До складу "EEN-Ukraine" консорціуму входять: Міністерство зовнішніх справ України (Представництво України при ЄС); Інститут фізики НАН України; Торгово-промислова палата України; Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка; ГО «Споживач» (бізнес-асоціація з головним офісом у Дніпропетровську); Нова Міжнародна Корпорація (високотехнологічна українська компанія).

Координатор консорціуму EEN-Ukraine, к.ф.-м. наук Фесенко Олена з сенсорним роботом Willy
Координатор консорціуму EEN-Ukraine, к.ф.-м. наук Фесенко Олена з сенсорним роботом Willy

У "Інноваційному пікніку-2017" прийняли участь провідні науковці та спеціалісти з різних країн світу, представники малого та середнього бізнесу, представники різних стартапів та інноваційних компаній, а також всі бажаючі. У рамках Форуму була продумана секція в які були представлені компанії для ранього розвитку та навчання молоді: IT технологіям, роботехніці та електроніці, пройшли шоу цікава наука та загадкові експерименти.

Представники інноваційної компанії Сarbon4
Представники інноваційної компанії "Сarbon4"

Метою Форуму "Інноваційний пікнік-2017" стали популяризація та публічне освітлення інноваційних розробок з найрізноманітніших сфер життя, заохочення молоді та широких верств населення до саморозвитку і розкриття власного потенціалу, підняття статусу науки та освіти серед суспільства. Десятки компаній та закладів отримали завдяки Консорціуму EEN- Україна безкоштовну можливість на цьому Форумі обмінятись контактами з представниками інших інноваційних компаній та науковцями та презентувати свою діяльність суспільству.

На Форумі "Інноваційний пікнік-2017" представники інноваційних компаній та науковці демонстрували свої розробки в багатьох галузях, зокрема, робототехніки, системах опалення, економних та мініатюрних джерел живлення та суміжних напрямках. Можна було переглянути відео- та інші матеріали про інновації в Україні, шляхи та перспективи їх подальшого розвитку, а також прийняти участь в дискусіях та обмінятися ідеями та досвідом.

Наприклад, компанія «Globerry» (Expanding borders), представила три проекти: «Globerry», «Назвичас» та «Braille-device». Відвідувачів вразив годинник, який словами показує час та проговорює його, має можливість підключення до соціальних сіток та інтерактивно надає повідомлення. Також молоді розробники продемонстрували роботу пристроїв для вивчення шрифту Брайля та мобільний додаток з аудіо екскурсіями по визначним та цікавим місцям. Національним контактним пунктом «Нанотехнології, сучасні матеріали та передові промислові виробництва» було надано консультації про роботу проекту «Горизонт 2020», представники консорціуму EEN-Ukraine надали консультації представникам малого та середнього бізнесу щодо участі в програмі COSME. Центр робототехніки «Boteon» представив 3-D прінтер, маніпулятори та роботи, можна було взяти участь у баталіях роботів та «поспілкуватися» з сенсорним роботом Willy, що реагує на рухи. Міжнародна школа Iнноваційної освіти “Rainbow” представила яскраві приклади як інновації можна вплисти в навчалиний та освітній процес. Новітні технології в системах опалення та ізоляції були презентовані двома проектами "CARBON-4" та «Європластик».

Інноваційна компанія «Globerry» (Expanding borders), представила три проекти: «Globerry», «Назвичас» та «Braille-device»
Інноваційна компанія «Globerry» (Expanding borders), представила три проекти: «Globerry», «Назвичас» та «Braille-device»

Нові економні та мініатюрні джерела живлення презентували представники науково–дослідної лабораторії "Хімічних джерел струму" Українського державного хіміко-технологічного університету (м. Дніпро). Як міжнародний учасник долучився Інститут загальної та неорганічної хімії НАН Білорусі, що презентував свої найактуальніші напрямки проведення досліджень. Вихованці Чернівецького національного університету не залишили байдужими ані дорослих, ані малят, показуючи захоплюючі досліди від Мобільної лабораторії «МобіЛаб», а обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді представив низку роботів, зокрема, офіціантів, які виконували закази малят з доставкою замовленого іграшкового меню. Проведенню заходу сприяв святковий настрій, оскільки це відбувалось саме в день Незалежності України, більшість учасників були у вишиванках та чудові сонячні дні. Захід був висвітлений в масмедіа.

Захоплюючі досліди від Мобільної лабораторії «МобіЛаб»
Захоплюючі досліди від Мобільної лабораторії «МобіЛаб»

Підростаюче покоління вчиться програмувати робота
Підростаюче покоління вчиться програмувати робота

Представник стартап компанії розповідає  про принцип роботи 3D прінтера
Представник стартап компанії розповідає про принцип роботи 3D прінтера

Майстер-клас по управлінню роботами
Майстер-клас по управлінню роботами

Студія  раннього розвитку молоді Boteon
Студія раннього розвитку молоді "Boteon"

На перегонки із сенсорним роботом Willy
На перегонки із сенсорним роботом Willy

За підсумками проведення Форуму "Інноваційний пікнік-2017" учасники заходу отримали нагоду розмістити профайли про свою компанію, послуги та інноваційну продукцію на порталі EEN (Enterprise Europe Network). Нині наука в Україні гостро потребує підтримки та тісної співпраці з представниками малого та середнього бізнесу та виробничої сфери, тому проведення таких заходів є стартовим інфраструктурним елементом для налагодження контактів та міжнародної співпраці. В наступному році планується знову провести "Інноваційний пікнік-2018" в тісній співпраці з міжнародною конференцією НАНО-2018.

Сайт Інноваційного пікніку-2017"

Cайт конференції НАНО-2017

Cайт консорціуму EEN-Ukraine