20 сiч | 2025
Засідання Консультативної ради проєкту RTIT>>

17 січня 2025 року партнери RTIT>> провели зустріч з асоційованими стратегічними партнерами (АСП), щоб поінформувати АСП про реалізацію проєкту та дізнатися їхню думку. Команда RTIT>> повідомила, що проєкт успішно досяг своєї першої віхи – завершення першого року реалізації. 2024 рік був присвячений першому робочому пакету проєкту «План!».

Проєкт спрямований на посилення трансферу технологій, проведення аналізу та досліджень, та розвитку інновацій у Дунайському регіоні за участі партнерів консорціуму.

Представлено результати завдання «policy mapping» стосовно картографування існуючих державних підходів щодо досліджень, інновацій та технологій, зокрема у сфері технологій виготовлення матеріалів. Відзначено відмінності між національними та регіональними стратегіями, наголошуючи на тому, що більші країни, як правило, мають як регіональні, так і національні стратегії, тоді як менші країни зазвичай мають лише національні стратегії. Під час обговорення акцентувалась увага на необхідності узгодження напрямів фінансування зі стратегічними цілями, а також важливість обміну знаннями між країнами для сприяння спільного розвитку.

Надано інформацію про три транснаціональні тематичні групи, які стосуються біоматеріалів, екологічно чистих матеріалів та передових матеріалів. Також надана інформація про тенденції розвитку матеріалів і технологій матеріалів від партнерів консорціуму в поєднанні з проведеними навчальними візитами та гостьовими лекціями. Для відстеження цих тенденцій створено документ разом із базою даних, що відображають важливих учасників у Дунайському регіоні.

Було наголошено на необхідності залучення і співпраці різних цільових груп під час реалізації проєкту.

Асоційованими стратегічними партнерами проєкту RTIT>> є:

  1. Міністерство економічного розвитку і туризму Чорногорії.
  2. Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Україна.
  3. Благодійний фонд "ЕЕН Україна".
  4. Національне агентство з досліджень та розвитку Молдови.
  5. Місто Мостар, Боснія і Герцеговина.
  6. Баварський дослідницький альянс GmbH, Німеччина.
  7. Софійський Технологічний парк.
  8. Індустріальний кластер „Електромобілі“, Болгарія.
  9. Офіс Національного дослідження, розробки та інновацій, Угорщина.