8 лис | 2023
Відбулася зустріч керівництва Національної академії наук України з представниками Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій

2 листопада 2023 року в приміщенні Президії НАН України відбулася зустріч керівництва Національної академії наук України з керівником секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Оленою Козієвською та головним консультантом секретаріату Комітету Олегом Левчуком.

Національну академію наук України на зустрічі представили: Президент НАН України академік Анатолій Загородній, віцепрезидент НАН України академік Вячеслав Богданов, віцепрезидент НАН України член-кореспондент Олег Рафальський, перший заступник головного ученого НАН України – начальник Науково-організаційного відділу Президії НАН України Олег Кубальський та помічник головного ученого секретаря НАН України Микола Шевченко.

У ході зустрічі були обговоренні питання співпраці секретаріату Комітету, Комітету та Національної академії наук України. Керівник секретаріату Комітету з питань освіти, науки та інновацій Олена Козієвська наголосила на особливому статусі НАН України з підготовки експертних висновків до законопроектів, у тому числі з урахуванням нового Закону України «Про правотворчу діяльність».

У свою чергу Президент НАН України академік Анатолій Загородній окреслив проблемні питання розвитку науки та інновацій в Україні та представив пропозиції Національної академії наук України задля їх вирішення. Зокрема, обговорювалися питання підготовки нових пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності; необхідних змін у державному регулюванні діяльності у сфері трансферу технологій; нормативної діяльності центрів колективного користування науковим обладнанням; цільових показників діяльності наукових установ; кадрового забезпечення наукової сфери тощо.

Пропозиції Академії з порушених питань академік Анатолій Загородній передав для опрацювання секретаріатом Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Олена Козієвська запевнила, що вони будуть враховані під час підготовки та розгляду Комітетом контрольного питання на тему: «Про проблемні питання з практики застосування базового законодавства України з питань науки і техніки та шляхи їх вирішення».

Наостанок для гостей з секретаріату Комітету було проведено екскурсію по історичній частині будинку Президії НАН України.

За інформацією Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій