Прилад для холодної стерилізації медичних виробів плазмою тліючого розряду постійного струму (СГР-100)

Прилад для холодної стерилізації медичних виробів плазмою тліючого розряду постійного струму (СГР-100)

Робота плазмового стерилізатора базується на використанні тліючого розряду постійного струму, який забезпечує створення щільної та високооднорідної плазми безпосередньо у просторі, в якому розташовані вироби, що стерилізуються. Плазма такого розряду є більш ефективною для швидкої стерилізації медичних інструментів, перш за все, виробів з каналами або довгими отворами.
Процес стерилізації містить у собі повторення циклів обробки, що складається з двох фаз – “парової” та “плазмової”. Впродовж першої фази хімічна пара інжектується у попередньо вакуумовану камеру стерилізатора. Спеціальна система інжекції та випаровування забезпечує дуже ефективне проникнення пари всередину пакунків та складних місць оброблюваних виробів. Після “парової” фази камера знов вакуумується, та запалюється жевріючий розряд постійного струму. Середовище, яке використовується для генерації плазми, є сумішшю парів перекису водню та води, а також молекулярного кисню створеного при розкладанні перекису водню.

Основні технічні характеристики:

Загальні розміри 810 х 620 х 1510 мм
Камера глибина: 650 мм; діаметр: 450 мм
Матеріал камери нержавіюча сталь 12Х18Н10Т
Вага 275 кг
Умови експлуатації Т = 10 – 43 °C;
відносна вологість: 80 %
атмосферний тиск: 600-800 Тор
Споживана потужність середня - 500 Вт; пікова - 1100 Вт
Система керування: (повністю автоматична) вбудований мікроконтролер на основі процесора 80c31, звукова сигналізація
Максимальна температура виробів, що стерилізуються 60 °C
Тривалість циклу обробки (від завантаження до розвантаження) 15-45 хв.
Час повної стерилізації для відкритих поверхонь упакованих виробів: 5 хв.;
для виробів з глухими отворами з діаметром 3 мм та довжиною 650 мм: 30 хв.

Переваги:

Експериментально доведено, що цей плазмовий стерилізатор демонструє вищу ефективність стерилізації до 100% у порівнянні із стандартними стерилізаторами (12/88 на оксиді етилену), а також із іншими типами плазмових стерилізаторів (Sterrad 100, Advanced Sterilization Products; Plazlyte Sterilization System, model ABT 1.0, Abtox Inc.).

Застосування:

Система плазмової стерилізації СГР-100 призначена для холодної стерилізації медичних інструментів, які містять термочутливі компоненти. Ці інструменти можуть також мати місця, дифузія до яких ускладнена, а саме, внутрішні поверхні щілин або довгі вузькі трубки. Використання плазмового стерилізатора СГР 100 не тільки забезпечить вирішення екологічних проблем, але також призведе до суттєвого підвищення економічної ефективності стерилізації завдяки скороченню тривалості циклу стерилізації.
Технологія плазмової стерилізації затверджена Міністерством Охорони Здоров’я України.

Розробник:

Відділ газової електроніки Інституту фізики НАН України (Циолко В.В.)

Контактна інформація:

тел. +380 44 525-98-41
ел. пошта: fesenko@iop.kiev.ua