6 бер | 2024
Науковці Академії разом із британськими колегами обговорили виклики цифрової економіки

Інститут економіко-правових досліджень ім. В К. Мамутова НАН України виступив співорганізатором першої україно-британської онлайн-конференції, присвяченої кібербезпеці, крипторегуляції, штучному інтелекту та правам людини в епоху цифрових технологій

28 лютого цього року в рамках «CyberScotland Week» відбулася перша україно-британська онлайн-конференція «Соціальна справедливість і цифрова економіка: кібербезпека, крипторегуляція, ШІ, права людини в епоху цифрових технологій», яка зібрала експертів із обох країн.

Організаторами цього заходу виступили Національна асоціація адвокатів України, Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень ім. В.К. Мамутова НАН України», ІТ-компанія “LIGA ZAKON”, громадське об'єднання «Українська сучасна цифрова наука» (UMDS) та Європейська асоціація молодих адвокатів.

На 5 сесіях фахівці розглянули найактуальніші правові питання в цифрову епоху. У фокусі уваги заходу – кібербезпека, крипторегуляція, штучний інтелект (ШІ) та права людини в епоху цифрових технологій.

У виступах директора Інституту економіко-правових досліджень ім. В К. Мамутова НАН України члена-кореспондента НАН України Володимира Устименка, заступника завідувача відділу проблем модернізації господарського права та законодавства Інституту доктора юридичних наук Тетяни Гудіми та молодшого наукового співробітника Олександра Черниха піднімалися важливі питання про правове регулювання, поточні виклики та можливості у сфері криптоактивів (зокрема, обхід економічних санкцій за допомогою криптоактивів).

Відеозапис ІІІ сесії конференції

Конференція зібрала широке коло слухачів з різних країн світу та стала важливим кроком у співпраці між Україною та Великою Британією у сфері кібербезпеки та розвитку цифрової економіки, відкриваючи нові перспективи для подальшого співробітництва та обміну досвідом.

Повний відеозапис конференції

За інформацією Інституту економіко-правових досліджень ім. В К. Мамутова НАН України