21 трав | 2018
Урочисте відзначення науковців – преміями Кабінету Міністрів України

Напередодні Дня науки, 18 травня 2018 року, в Міністерстві освіти і науки України відбулось урочисте відзначення науковців – преміями Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій та нагородою «Scopus Awards Ukraine 2018».

Урядову премію отримали, зокрема, вчені Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України й Інституту молекулярної біології і генетики НАН України – за роботу «Розробка і впровадження новітніх молекулярно-генетичних технологій діагностики онкогематогічних захворювань у населення України в післячорнобильський період».

Академічні наукові установи також перемогли у чотирьох із семи номінаціях нагороди «Scopus Awards Ukraine 2018» – «Інжиніринг та технології» (Інститут фізики НАН України), «Медичні науки» (Інститут молекулярної біології і генетики НАН України), «Природничі науки» (Інститут теоретичної фізики імені М.М. Боголюбова НАН України) та «Абсолютний лідер» (Національний науковий центр «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України).

Цього року українські виші та наукові установи вже втретє отримали премії Scopus Awards Ukraine – їх вручили в 7 номінаціях. Нагородження відбулося сьогодні, 18 травня 2018 року, під час урочистого святкування Дня науки.

Премію отримали:

  • Сільськогосподарські науки – Київський національний університет ім. Тараса Шевченка;
  • Інжинірінг та технології – Інститут фізики НАН;
  • Медичні науки – Інститут молекулярної біології і генетики НАН;
  • Природничі науки – Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН;
  • Соціальні науки – Національний університет «Києво-Могилянська академія»;
  • Гуманітарні науки – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна;
  • Абсолютний лідер – ННЦ Харківський фізико-технічний інститут;

Статуетки та дипломи переможцям вручив віце-президент компанії Elsevier Кун ван дер Крот. Він відзначив, що під час визначення переможців враховувалася низка показників, зокрема таких, як публікаційна активність, цитованість статей тощо.

Премія була започаткована 2016 року МОН та компанією Elsevier, постачальником наукових, технічних і медичних інформаційних продуктів і послуг, зокрема, відомого продукту Scopus. Вперше її вручили в 5 номінаціях, а 2017-го, як і цього року, в 7.

Щиро вітаємо лауреатів із нагородами!

За матеріалами МОН України