7 жов | 2020
Національна академія наук України обрала нового Президента

7 жовтня 2020 року відбулася виборча сесія Загальних зборів НАН України з обрання Президента Національної академії наук України.

Через необхідність дотримання протиепідемічних заходів виборча сесія Загальних зборів НАН України відбулася у розосередженому порядку з утворенням виборчих дільниць  та у режимі відеоконференції.

Головував на засіданні в.о. президента НАН України академік Володимир Горбулін.

Відповідно до Статуту НАН України у виборчій сесії взяли участь академіки та члени-кореспонденти НАН України, а також делеговані представники наукових колективів установ НАН України у кількості, що дорівнює половині облікового складу дійсних членів і членів-кореспондентів, які беруть участь у роботі сесії загальних зборів.

Нагадаємо, на посаду Президента Національної академії наук було висунуто п’ять кандидатур. Серед них – академіки НАН України Владислав Гончарук, Богдан Данилишин, Анатолій Загородній, Сергій Комісаренко, Володимир Семиноженко. Напередодні виборів академік Богдан Данилишин зняв свою кандидатуру з балотування. Тож перед початком голосування у присутності спостерігачів було викреслено прізвище, ім’я та по батькові Данилишина Богдана Михайловича з бюлетенів.

Під час засідання усі кандидати на посаду президента НАН України мали змогу виступити з презентацією своїх виборчих програм. У режимі відеоконференції їхні виступи транслювалися на всіх виборчих дільницях. Далі учасники засідання ставили питання до кандидатів та отримували від них вичерпні відповіді. Після цього відбулося обговорення усіх кандидатів та їхніх виборчих програм представниками з усіх виборчих дільниць.

Далі відбулося голосування.

Загалом було роздано 637 бюлетенів. Вийнято зі скриньок – 634 бюлетені. За підсумками таємного голосування академік Владислав Гончарук набрав 3 голоси (0,5% голосів виборців). За академіка Анатолія Загороднього віддали свої голоси 426 виборців (67,2%). За академіка Сергія Комісаренка проголосували 68 виборців (10,7%). Академік Володимир Семиноженко отримав 130 голосів (20,5%). Проти всіх – 2. Недійсних – 5 бюлетенів.

Таким чином, Президентом Національної академії наук України було обрано академіка Анатолія Глібовича Загороднього.

 

Національна академія наук України щиро вітає академіка Анатолія Глібовича Загороднього з обранням на високу посаду президента НАН України!

 

Кандидатом на посаду президента НАН України академіка Анатолія Загороднього було висунуто інститутами НАН України: математики; фізики; металофізики ім.Г.В.Курдюмова; фізики напівпровідників ім.В.Є.Лашкарьова; теоретичної фізики ім.М.М.Боголюбова; електронної фізики; радіоастрономічним; радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова; геотехнічної механіки ім. М.С.Полякова; геології і геохімії горючих копалин; ядерних досліджень; електрофізики і радіаційних технологій; прикладної оптики; академіками НАН України В.І.Ляльком, М.І.Павлюком, О.М.Пономаренком, Л.Г.Руденком, В.І.Старостенком, В.М.Шестопаловим; членами-кореспондентами НАН України В.О.Ємельяновим, С.Б.Шехуновою

 

Біографічна довідка

 

Народився 29 січня 1951 року у селищі Велика Багачка Полтавської області.

1972 р. – закінчив радіофізичний факультет Харківського державного університету ім. Горького (тепер – Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна).

1972 р. – по т. ч. – в Інституті теоретичної фізики ім. М. М. Боголюбова НАН України, зокрема:

1980-1988 рр. – учений секретар;

1989-2002 рр.  – заступник директора з наукової роботи;

1996-2016 рр.  – завідувач відділу теорії та моделювання плазмових процесів;

2003 р. – по т. ч. –директор.

1978 р. – захистив дисертацію на тему «Флуктуации и спектры излучения ограниченной плазмы» та здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю «Теоретична фізика».

1990 р. – захистив дисертацію на тему «Электромагнитные флуктуации в ограниченных плазменно-молекулярных системах» та здобув науковий ступінь доктора фізико-математичних наук за спеціальністю «Фізика плазми».

1997 р. – обраний членом-кореспондентом НАН України за спеціальністю «Теоретична фізика, фізика плазми».

1998 р. – отримав наукове звання професора.

2006 р. – обраний академіком НАН України за спеціальністю «Теоретична фізика, фізика плазмових процесів».

2009-2011 рр. – головний учений секретар НАН України.

2011-2020 рр. – віцепрезидент НАН України.

Його наукові праці присвячені проблемам теоретичної та математичної фізики, теорії плазми, статистичної фізики. Розробив статистичну теорію просторово обмежених плазмомолекулярних систем і послідовну кінетичну теорію запорошеної плазми, сформулював строгі мікроскопічні рівняння й ланцюжок рівнянь Боголюбова для такої плазми, розвинув теорію гальмівного випромінювання у плазмомолекулярних системах.

За матеріалами сайту Національної академії наук України