7 Jun | 2020
04 червня 2020 Верховна Рада ухвалила закон, яким продовжила строки завершення підготовки кандидатів та докторів наук з 31 грудня 2020 року до 30 червня 2021 року

04 червня 2020 Верховна Рада ухвалила закон, яким продовжила строки завершення підготовки кандидатів та докторів наук з 31 грудня 2020 року до 30 червня 2021 року.

Відповідний закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук" (законопроєкт № 3463) підтримали 343 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон вносить зміни до підпункту 7 пункту 2 розділу XV закону «Про вищу освіту», якими змінюється строк видачі диплома кандидата або доктора наук центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

«За результатами захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук та наукового ступеня доктора наук у спеціалізованих вчених радах, утворених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, здобувачам наукових ступенів присуджується науковий ступінь кандидата або доктора наук відповідно до законодавства, чинного до набрання чинності цим законом, та видається диплом кандидата або доктора наук центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки до 30 червня 2021 року», - йдеться в тексті документа.

Раніше завершення підготовки кандидатів і докторів наук планувалося до 31 грудня 2020 року.

Як зазначається в пояснювальній записці, продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук» запропоновано з метою врегулювання деяких проблемних питань у сфері наукової діяльності, зокрема щодо необхідності подовження строку видачі диплома кандидата або доктора наук центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, оскільки призупинено проведення атестаційних експертиз та засідань атестаційних органів.ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА ПРЕМІЮ КМУ ЗА РОЗРОБЛЕННЯ І ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ ЗА 2020 РІК

Опубліковано 01 червня 2020 року о 18:43

ВІДКРИТО КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-БІЛОРУСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЄКТІВ НА 2021-2022 РОКИ – ДЕДЛАЙН ПОДАЧІ ЗАЯВОК 30 ЧЕРВНЯ

Опубліковано 01 червня 2020 року о 12:12

Почався конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки. Його оголосили сьогодні, 1 червня 2020 року, Міністерство освіти і науки України та Державний комітет з науки і технологій Республіки Білорусь.

Прийом заявок триває до 30 червня 2020-го.

Пріоритетні напрями:

  1. цифрові інформаційно-комунікаційні та міждисциплінарні технології;
  2. біотехнології (геномні та постгеномні, клітинні, мікробні, медичні, промислові);
  3. діагностика, медична профілактика та лікування інфекційних хвороб, включаючи вірусні етіології та неінфекційні захворювання;
  4. штучні тканини та органи;
  5. персоніфікована медицина;
  6. фармацевтичні субстанції та лікарські засоби;
  7. проведення досліджень в Антарктиці за пріоритетними напрямами наук про Землю та наук про життя.

Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти та наукових установ.