20 Nov | 2023
Наукові досягнення та перспективи: Міжнародна конференція молодих учених з питань метеорології, гідрології та моніторингу довкілля

Напередодні професійного свята гідрометеорологів – Дня працівників гідрометеорологічної служби, який в Україні щорічно відзначається 19 листопада, в Українському гідрометеорологічному інституті ДСНС України та НАН України відбулася Міжнародна конференція молодих учених з питань метеорології, гідрології та моніторингу довкілля – International Conference of Young Scientists on Meteorology, Hydrology and Environmental Monitoring (ICYS-MHEM).

У заході взяли участь представники 13 університетів і науково-дослідних установ, а також гості з Латвії, Литви та Словаччини.

Конференцію першого дня відкрила секція «Гідрологія і гідрохімія суходолу (Terrestrial Hydrology and Hydrochemistry)». Молоді вчені в доповідях презентували питання ефектів телеконекції на формування річкового стоку, гідрологічного моделювання та прогнозування, дослідження гідрологічних характеристик річок і їх тенденцій, питання формування льодових явищ, а також різноманітні прикладні аспекти гідроенергетики, меліорації та гідрологічні проблеми розвитку урбанізованих районів.

Другий день конференції було присвячено питанням метеорології, кліматології та моніторингу довкілля. На секції «Метеорологія, кліматологія, агрометеорологія (Meteorology, Climatology, Agricultural Meteorology)» молоді науковці представили результати із застосування новітніх методів вимірювання мікрочастинок у атмосферному повітрі, моделювання аерозольних ефектів і випаровування, дослідження прояву кліматичних змін на розподіл сонячної радіації, хмарності, аналізу майбутніх змін кліматичних індексів, а також можливості використання кліматологічної інформації про опади щодо оцінювання збору дощової води.

На секції «Моніторинг довкілля (Environmental Monitoring)» учасники акцентували увагу на питаннях зміни солоності води заплавних екосистем, осушення території Каховського водосховища після підриву греблі, антропогенного навантаження річок органічними речовинами та експериментальним методам оцінки спалювання палива на основі супутникових даних забруднення атмосфери.

За інформацією Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України