2 Jun | 2023
23 травня відбулась екскурсія студентів фізичного факультету різних курсів

Василь Андрійович Шендеровський. Видатні фізики в історії ІФ НАНУ.

Актовий зал, 30 хв.

Андрей Ронкович. Методика для реєстрації самовпливу лазерного випромінювання, генерації 3-ї гармоніки і пружного оптичного розсіяння. В лабораторії нелінійно-оптичної діагностики новітніх матеріалів

Лаб 240, к1, 30 хв.

Держипольські. Загальна інформація про лазерну техніку з акцентом на особливостях досліджень із поширенням світла в атмосфері, демонстрації. Голографія (в аспекті кореляційної оптики) та використання її для шифрування даних.

227а, к1, 30 хв.

Василь Юрійович Поварчук. Прискорювачі електронів, принцип їх роботи. А також радіаційні технології та роботи, які виконуються на прискорювачах інституту.

прим. 21. Прискорювачі у прим. 33 і 34, 30 хв.

Дмитрук Ігор Миколайович. Фізичні принципи генерації і підсилення фемтосекундних лазерних імпульсів. Їх застосування для фундаментальних досліджень і обробки матеріалів. Склад Фемтосекундного лазерного комплексу, характеристики обладнання. Особливості практичної роботи з надкороткими світловими імпульсами. Інші наукові напрямки відділу Фотонних процесів: дослідження наноматеріалів (просвічуючий електронний мікроскоп), волоконні лазери і їх застосування.

кімната 144, корпус 1, кімната 29, корпус 1, 30 хв

Андрій Нич. Структура і оптика хіральних рідких кристалів, основні відомості про структуру та основні властивості рідких кристалів. Зокрема про нематичні, хіральні холестеричні рідкі кристали та рідкокристалічні голубі фази, їх структуру, характерні оптичні властивості, фазові переходи в них та приклади практичного використання. поточні дослідження хіральних рідкокристалічних систем, які зараз проводяться у відділі, отримані результати та експериментальні методики, які при цьому використовуються: оптична мікроскопія, спектроскопія.

114, к1. Відділ молекулярної фотоелектроніки, 30 хв

Антон Сененко. "Як побачити атом. Сканувальна зондова мікроскопія"

Корпус 7а, ауд. 308, 30 хв.

Ничипорук Юрій. Теоритична частина про адсобцію, десорбцію, мас-спектрометію, вакуум. Метод дослідження температурно-програмована десорбційна мас-спектрометрія.
Практична частина про основні частини установки: основна і шлюзова камера, система відкачки (форвакуумний, дифузійний, магнітний насос), блок нагріву, утворення високого вакууму, мас-спектрометр 7304, система напуску газів, система загрузки зразка.
Демонстрація отриманих результатів на компютері.

відділ адсорбційних явищ, корп.7 к.412., 30 хв.

Андрій Добровольський. Установки дослідження низькотемпературної плазми.

к. 5, зал, 30 хв

Гнатюк Олена. Про застосування фізичних методів (ІЧ спектроскопія та люмінесценція) для дослідження біологічних молекул, клітин та тканин.

201, 204, 207 корпусу 4, 30хв