Лабораторія кріогенних технологій English | Русский | Українська

Кріостати автономного типу

 

Лабораторні дослідницькі кріостати автономного типа призначені для підтримки заданої температури в області 1,4 – 500 К (77-500К) в робочій зоні кріостата – камері термостатування – і по своїй конструкції є рідинно-проточними.
Кріостатування досліджуваних зразків в області від 1,6 до 4,2 К здійснюється підтримкою певного пониженого тиску над поверхньою киплячого гелія, в який занурений зразок ( в камері термостатування) Управління температурою в області 4,2 – 500,0 К (80-500К) здійснюється зміною швидкості подачі кріоагента в камеру термостатування і нагрівом кріоагента. Зміна температури зразка при цих умовах досягається за рахунок теплообміну газового потока гелія (азота), який проходить через камеру термостатування і обдуває зразок.

Азотні кріостати

Устрій і принцип дії

Всередині розбірного корпуса розміщується азотний бак з підвісним радіаційним екраном, камера термостатування і завантажувальна трубка (шахта). Азотний бак підвішений до кришки корпуса на трьох тонкостінних трубках із материалу з низькою теплопровідністю. Трубки підвісу азотного бака використовуються для введення в бак голчастого вентиля, поплавкового показника рівня рідкого азота, для заливки рідкого азота в бак. У верхній частині всі три трубки з’єднані між собою колектором. В порожнині азотного бака розташовані поплавок, кріонасос і вузел подачі азота. В залежності від положення гочастого вентиля подачі кріоагента в камеру термостатування з бака по капіляру надходить або газоподібний або рідкий азот і випаровується на теплообміннику.

У центрі корпуса кріостата розташована шахта, що закінчується знизу камерою термостатування. Ззовні камери термостатування напаяний теплообмінник, з’єднаний з трубкою подачі азота. На камері термостатування навитий електронагрівач. Зверху шахта закінчується різьбовою втулкой з прокладкой, на якій за допомогою накидної гайки кріпиться маніпулятор. Простір між азотним баком і зовнішнім корпусом відкачується через вакуумний кран і підтримується в процесі роботи вбудованим кріонасосом.

Температура кріоагента регулюється за допомогою завдання електричного струму в теплообміннику. При температурах 80 – 350 К зразки знаходяться у потоці кріогенного газа, який направлений вверх. Потік кріогенного газа регулюється диференційним регулятором тиску, який розташований у маностаті. Комбінована система регулювання потока газа і температури теплообмінника дозволяє отримувати високу точність підтримки температури і низькі витрати рідкого кріоагента. Температури від 80 К до 70 К досягаються відкачкою кріогенного газа. В цьому інтервалі температур зразок занурений в рідкий холодоагент. Заміна зразка здійснюється через верхній фланець шахти.

Для проведення оптичних досліджень на корпусі, екрані і камері термостатування встановлені оптичні вікна.

Для запобігання руйнації кріостата при підвищенні тиску в азотному баці встановлено запобіжний клапан, розривна мембрана котрого тарована на робочий тиск 7х104 Па.

Серія CRYOPT

Області застосування:
  • Оптика
  • Електрооптика
  • Раман-спектроскопія
  • Спектроскопія
  • Полярізаційна оптика

А 248 Оптичний рідинно-протічний кріостат

А 248 Оптичний рідинно-протічний кріостат А 248 Оптичний рідинно-протічний кріостат
Рідинно-протічний кріостат використовується в системі УТРЕКС для управління температурою об’єкта при оптичних, електрофізичних фотоелектричних і радіофізичних дослідженнях в спектральному діапазоні 0,2-7; 0,23-2; 0,7-17;0,9-25; 30-1000 мкм
Конструктивні особливості
Діаметр шахти, мм 33
Оптичні вводи, розташування(Напрям вісей в поперечному розрізі), градуси 0-90-180-315
Матеріал внутрішніх вікон (за вибором) плавлений кварц, лейкосапфір, ZnSe,CdTe, майлар
Внутрішні вікна (світлова аппертура),мм 16
Ємність азотного бака, л 2
Час захолоджування,хв. 40
Максимальні витрати рідкого гелія, л/год при  
80 К 0,2
90 К 0,16
Датчик температури Кремнієвий термодіод
Час заміни зразка, хв. 10
Діаметр зразка, мм 33
Вага (кг) 6
TOP⇑