УКРАЇНА


Enterpise Europe Network Ukraine
Enterpise Europe Network Ukraine

Відкриті підпрограми

Брокер з Інновацій: cтворення мережі посилань для співробітництва в області Інновацій
(Кінцева дата подачі 04.01.18)

Короткий опис та цілі:

Ця акція пропонує об'єднати потенційних державних покупців та постачальників інновацій (з особливим акцентом на МСП та новітні підприємства) а також потенційних інвесторів та дослідників з метою визначення проектів, придатних для державних закупівель в секторі інновацій.

Мета полягає в тому, щоб:

 • Визначити виникаючі потреби, державного сектора (тобто великих покупців) у стратегічно обраних технологіях
 • Надати мережу зацікавленим сторонам, такими як вчені та інші постачальники знань (наприклад, стартапів) у стратегічних галузях
 • Забезпечити залучення фінансових партнерів: державні кошти (наприклад, можливості фінансування ЄС), приватні фонди та великі підприємства, які бажають фінансуватись на різних етапах комерціалізації інновацій
 • Дозволити можливість для фінансування посередницької діяльності, в технологічних та комерційних аспектах, між усіма зацікавленими сторонами

Фінансування програми включатиме наступні види діяльності:

 • Посередництво з питань діяльності мережі та управління зацікавленими сторонами;
 • Логістика, включаючи транспортні витрати учасників
 • Доказ концепцій окремих проектів
 • Витрати зацікавлених сторін, пов'язані з участю у процесі (витрати на закупівлю відповідних товарів або послуг виключаються з цього фінансування).

Посередник займався б великими покупцями та / або агрегаторами державних закупівель, щоб визначити невелику кількість потреб (проблем). Згодом посередник залучав би "джерела інновацій" (наприклад, початківців, інноваційних МСП) через свою мережу та пропонував би їм вирішувати виявлені потреби. Невелика кількість таких рішень отримає фінансування для розробки своїх конкурентних ідей, щоб підтвердити концепцію, з якою підприємства зможуть піти до покупців на потенційні закупівлі пізніше.

Ця акція передбачає участь потенційно присутніх партій з будь-якої держави-члена ЄС. Цей новий підхід буде перевірено для подальшого більш широкого застосування на рівні ЄС.

Існує також чітке зосередження уваги на просуванні МСП та компаній-початківців, які можуть брати участь у пілотних проектах для забезпеченні інновацій через цю програму.

Конкретна задача:
 • допомогти інноваційним МСП та починаючим компаніям зростати і розвиватися, дозволяючи їм вирішувати суспільні потреби через використання державних закупівель;
 • створити адекватні зв'язки між урядом, науково-дослідними установами та приватним сектором шляхом додавання потенційно великих покупців або інших агрегаторів державних закупівель.

Це має відкрити можливості для участі МСП та нових підприємств для розробки нових продуктів та послуг, а також для розширення або збільшення їхньої діяльності; допомогти створенню інноваційно сприятливого, ділового середовища та загальної конкурентоспроможності європейської економіки.

Переглянути програму

“Cluster Go International” в секторі оборони та безпеки
(Кінцева дата подачі 13.12.2017)

Ця пропозиція базується на "Cluster-Go International" 2014 року (COS-CLUSTER-2014-3-03), що сприяла запуску першого раунду проектів у січні 2016 р.. Вона направлена на залучення кластерних організацій по всій Європі до створення "Європейських стратегічних кластерних партнерств - Going International" '(ESCP-4i) і спільної роботи для використання синергії, а також для розробки спільної стратегії інтернаціоналізації на користь свого малого та середнього бізнесу. Ця програма підтримала створення 26 партнерських відносин (ESCP-4i), в тому числі 15 проектів, що фінансуються спільно, з яких зібрано близько 150 кластерних організацій в 23 європейських країнах, і поширюється на понад 17000 малих та середніх підприємств у Європі. Партнерства активно працюють у різних галузях промисловості та міжгалузевих секторах, включаючи охорону здоров'я, аерокосмічну діяльність, мобільність та логістику, сільське господарство, енергетику, морське та навколишнє середовище, упаковку, матеріали та фотоніка, ІКТ, будівництво та спорт. Партнерства націлені на співпрацю з економікою третіх країн, основними з яких є Бразилія, Канада, Китай, Індія, Японія, Мексика та США. Ця програма спрямована на створення першого європейського стратегічного кластерного партнерства "Going International" у секторі оборони та безпеки.

Короткий опис:

Ця програма скерована на підтримку європейських кластерів, пов'язаних з захистом та безпекою, та організації ділових мереж з метою активізації співпраці за кордоном та іншими незалежними промисловими кластерами, а також на розробку та впровадження спільних стратегії в галузі технологій, продуктів та послуг подвійного використання для країн, що не є членами ЄС .

Мета:

Очікується, що члени консорціуму розроблять та представлять спільну стратегію інтернаціоналізації, що визначатиме спільне "європейське" стратегічне бачення з глобальною перспективою, спільні цілі та дії щодо конкретних третіх ринків, а також план впровадження його у секторі європейської оборони та безпеки. Таким чином планується посилення співпраці між кластерами та діловими мережами у всіх країнах-членах ЄС, а також між галузевими кордонами, а також буде підтримано створення Європейських стратегічних партнерських кластерів для того, щоб керувати міжнародним кластерним співробітництвом у сферах стратегічного інтересу для третіх країн за межами Європи та зокрема на підтримку розвитку нових галузей.

 • Загальний бюджет, призначений для співфінансування проектів, оцінюється в 800 000 євро.
 • Максимальний грант на проект становитиме 200 000 євро.
 • EASME планує фінансувати чотири пропозиції.
 • Грант обмежується максимальною ставкою відшкодування 75% від прийнятних витрат.
 • EASME залишає за собою право не розподіляти всі наявні кошти.
Переглянути програму