Перекладено Добровольським А.М.© 2001.
Вперед Що де є Назад


Декілька порад

 

 Перекодування текстових файлів.

 Перекодування здійснюють програмою iconv з пакету glibc. Наприклад:

 iconv -f CP1251 - t KOI8-R foo.txt > foo.new.txt перекодує foo.txt з cp1251 в koi8-r. Назви кодувань повинні відповідати їх назвам в /usr/share/i18n/charmaps. Перелік можливих кодувань можно побачити командою

 iconv -list

GNU Emacs та налаштування PHP-MODE

 GNU EMacs - потужний, з гнучкими налаштуваннями зручний редактор. З його допомогою Ви можете не лише редагувати різні типи текстових та двійкових файлів, але й працювати в мережі, читати та пересилати поштові повідомлення та повідомлення мережи usenet, виконувати порівняння файлів, працювати з різними системами контролю версій.

 На відміну від інших комплектів ми включили до нашого пакету GNU Emacs надбудову, що дозволяє ефективно програмувати на мові PHP. Для того, щоб скористатися цією надбудовою, додайте до Вашого файлу ~/.emacs наступні рядки:

 (autoload 'php-mode "php-mode" "PHP editing mode" t)

 (add-to-list 'auto-mode-alist '("\\.php\\|.php3\\|.phtml\\|.setup\\|.inc\\'". php-mode))
, де .php,.php3,.phtml і т.ін. - розширення у файлів, що будуть редагуватися з автоматично увімкненим режимом редагування PHP.

 Детальніше про редактор Emacs читайте у книзі GNU Emacs, що видана Інститутом логики та нашою командою, придбати її можна за посиланнями в розділі "Де придбати?" на наших сторінках.
 

Користування ядром 2.4

На жаль, зараз в ядрах серіі 2.4 досить часто зустрічаються різні помилки, тому ALT не рекомендує їх використовувати на обслуговувачах або інших системах, де важлива в першу чергу надійність роботи. Ми впевнені, що найближчим часом ця ситуція зміниться, тому для знайомства з ядрами версіі 2.4.х ми включили до комплекту ядро 2.4.2 з великою кількістю виправлень. Але треба мати на увазі, що це ядро покищо є експериментальним та не має нашої підтримки. Якщо ж ви всеж вирішите використовувати це ядро, то ось декілька рекомендацій з його використання:

  1. Якщо у вас виникли якісь проблеми з цим ядром - перевірте спочатку, чи не вийшло поновлення для цього ядра і, якщо воно вийшло, то поновить його.

  2. Якщо Ви користуєтесь Firewall на Вашій машині, то майте на увазі, що в версіі 2.4.х ядер використовується нова мова правил для керування Firewall, програма для налаштування якого знаходиться в пакеті ip_tables. Можливо також використання старих правил (програми ipchains), але в цьому випадку Вам необхідно до роботи з Firewall'ом завантажити в ядро модуль ipchains.o.

  3. Майте на увазі, що деякі програми можуть не компілюватися, коли в каталозі /usr/src/linux стоїть ядро 2.4.

  4. Ядро 2.4.2, що входить до складу комплекту, доступно покищо в двух версіях - звичайній та для машин з багатьма процесорами. Захищена версія покищо не існує.

 З не зовсім зрозумілих міркувань, багато початківців бажають навіть до грунтовного вивчення Linux перезібрати ядро системи або замінити його на саме останнє. Це погана ідея. Міняти ядро треба лише в тому випадку, коли, ті що є, не підтримують якогось обладнання, що вам потрібне, або потрібне програмне забезпечення, або коли виявлено суттєві помилки, що впливають на роботу системи.

 Так само не треба намагатися перейти на нові версіі головних бібліотек системи, - це може викликати ще більш суттєві наслідки, ніж заміна ядра. Якщо Ви користуєтесь Linux на робочому місці, то вірним рішенням буде купівля нової версіі якогось комплекту.
 

 Налаштування ide контролера Promise, вбудованого в системну плату

 В поточних ядрах існує проблема, через яку пристрої, що підключені до контролера Promise, вбудованого в системну плату не визначаються ядром. Для розв'язання цієї проблеми треба зробити наступне:

  1. Запустити програму lspci -vv | less. Коли Linux ще не встановлений на вашому комп'ютері, то почніть встановлення, після появи екрану вибору мови натисніть Alt-F2 та дайте цю команду.

  2. Знайти приблизно таку інформацію:
     00:11.0 Class 0180: 105a:0d30 (rev 02)
     Subsystem: 105a:4d33
     Flags: bus master, (...), latency 32, IRQ 10
     I/O ports at a000
     I/O ports at 9800
     I/O ports at 9400
     I/O ports at 9000
     I/O ports at 8800
     Memory at df800000 (32-bit, non-prefetchable)
     Capabilities: [58] Power Management version 1

  3. Записати перші чотири значення I/O ports.

  4. Додати до другого та четвертого значення 2. (Тобто. повинно стати:
     I/O ports at a000
     I/O ports at 9802
     I/O ports at 9400
     I/O ports at 9002

  5. Під час завантаження ядра дати йому наступні параметри:
     ide2=0xa000,0x9802 ide3=0x9400, 0x9002

     (Наприклад під час встановлення скористатися наступним рядком:
     linux ide2=0xa000,0x9802 ide3=0x9400, 0x9002)

  6. Зараз пристрої, що підключені до контролеру повинні нормально опізнаватися ядром. Пропишіть параметри ядра до файлу налаштувань завантажувача, що використовується.

А де тут config.sys та autoexec.bat?

 Це гарне питання, пошук відповіді на яке дозволить багато зрозуміти в Linux. Ми не можемо тут відповісти на нього, але рекомендуємо уважно ознайомитися з man init, man inittab, man initscript, man mingetty, man login, man bash та файлами налаштувань, що там згадуються. Ви переконаєтесь, що Linux - дуже логічна та легка в налаштуванні система.

 Пакети з текстами програм


 Початківці рахують ці пакети непотрібними. Якщо Ви - серед них, то попрацювавши в Linux, сподіваємось, зміните свою думку.

 Linux - система, що створена власними користувачами. Linux - запрошення до співпраці, саме для цього поширюються тексти джерел ядра та більшості програм. Якщо Вам щось не подобається в системі, то, можливо, саме тому, що Ви самі ще взяли участі у її развитку. Для того, щоб допомогти користувачам Linux, а відповідно і собі, не обов'язково бути програмістом. Linux потрібні дизайнери, письменникі, перекладачі, економісти, юристи і навіть політики. Не залишайтеся осторонь, не дозволяйте фірмам-монополістам зробити себе заложником дорогих, ненадійних та малоефективних рішень.
 


Вперед Що де є Назад