next_inactive up previous


Налаштування сканера

Andrii Dobrovolskii

17 липня 2002

Abstract:

Мій досвід підключення сканера до LPT порту.

1 Вступ

В житті дуже часто потрібно попрацювати зі сканером. Коли ваші потреби полягають у скануванні фотографій та малюнків з подальшою їх обробкою на обчислювачі, все необхідне для цього є в Linux. Проте, не всі моделі сканерів підтримуються. Які саме пристрої підтримуються ви можете дізнатися з документаціі до відповідної програми, див. нижче. Якщо ваша модель не підтримується не впадайте у відчай, а напишіть її виробнику, що вам потрібна підтримка цієї моделі у Linux і зв'яжіться з розробниками sane. Цілком можливо, що разом ви додасте її до переліку підтримуємих. У мене це пристрій для паралельного порту. Спробую викласти свої враження від процесу підключення його до машини з ``ALTLinux Master 2.0''.

2 Програми

Для роботи з сканерами в системі Linux використовуються sane та xsane, а також потрібні їм бібліотеки. Власне програма роботи з сканерами - sane, а xsane то графічна оболонка до неї. Відповідно, для роботи потрібно їх встановити найбільш зручним для вас шляхом.

3 Підключення

Від початку, програма sane писалася для роботи зі сканерами на шині SCSI, але зараз вона підтримує і роботу з пристроями для LPT порту та USB. До того як починати процес, переконайтеся, що саме ваша модель підтримується.

Моя - да. У мене Mustek ScanExpress 6000 P. Хоча модель підтримується, та є маленька прикрість. Програмному модулю для роботи потрібні права наглядача за системою і не підтримується узагальнення порту. Сканувати та друкувати одночасно не вийде.

До початку налаштування, отримайте повноваження наглядача за системою. Я роблю це через команду su - в одному з терміналів. Саме так, з дефісом. Далі у ньому ж, перш за все, коментую у файлі /etc/sane.d/mustek_pp.conf ті моделі яких не маю і залишаю лише свою. Після чого у файлі dll.conf, там же, коментую все та знімаю коментар з свого модулю. Зараз можна перевірити працездатність сканера. Краще всього, зробити це з використанням команди scanimage -L, вона повинна видати вам повідомлення про ваш сканер. Якщо вона свариться, що нічого не знайшла, треба скористатися командою відладки:

SANE_DEBUG_MUSTEK_PP=6 SANE_DEBUG_SANEI_PA4S2=255 scanimage -L

та ліквідувати проблему про яку вона повідомить. Перш за все, перевірте правильність вказаного порту. Якщо ви отримуєте наступну відповідь:

#scanimage -L

device `mustek_pp:SE-6000P' is a Mustek MFS-600IIIP flatbed scanner

все гаразд і можна переходити до наступного кроку.

Модуль може нормально працювати лише від наглядача. Тому робота користувачів можлива лише через saned, для цього треба залишити net у файлі dll.conf. Отже, знімаємо з нього коментар. Крім того, доведеться налаштувати його для нормальної роботи через xinetd. У цьому може допомогти довідка на цю програму. Крім того, у файлі net.conf знімаю коментар з localhost. У saned.conf прописую localhost. До etc/services додаємо:

sane 6566/tcp # network scanner daemon

або просто переконуємося у його наявності там та створюємо файл для запуску sane посередництвом xinetd. У мене він такий:
# default: off
# description: The sane server accepts requests
# for network access to a local scanner via the
# network.
service sane
{
disable = no
port = 6566
socket_type = stream
wait = no
user = root
group = root
server = /usr/sbin/saned
}

Виконуємо команду service xinetd restart від наглядача за системою. Знов можемо дати команду scanimage -L коли перезапуск служби відбувся без помилок. Від користувача ви отримаєте щось таке:
$ scanimage -L device `net:localhost:mustek_pp:SE-6000P' is a Mustek MFS-600IIIP flatbed scanner
У цьому випадку, все пройшло без помилок і можна запускати xsane від користувача і насолоджуватися роботою зі сканером. В усякому випадку, так у мене. Вам також ніхто не заважає спробувати. :-)

About this document ...

Налаштування сканера

This document was generated using the LaTeX2HTML translator Version 2K.1beta (1.57)

Copyright © 1993, 1994, 1995, 1996, Nikos Drakos, Computer Based Learning Unit, University of Leeds.
Copyright © 1997, 1998, 1999, Ross Moore, Mathematics Department, Macquarie University, Sydney.

The command line arguments were:
latex2html -no_subdir -split 0 -show_section_numbers /tmp/lyx_tmpdir12059hEbHlW/lyx_tmpbuf12059GGCuO9/sane.tex

The translation was initiated by on 2002-07-19


next_inactive up previous
2002-07-19

Всі права належать А.М. Добровольському © 2002. У випадку використання матеріалів, посилання на автора обов'язкове.